Bude 21.12.2012 koniec sveta? 2.časť

V minulom článku som vyjadril presvedčenie, že celý tento humbuk okolo konca sveta a fenoménu 2012 má na svedomí diabol, nepriateľ Boha a človeka. Ak sa hocikoho spýtate, či pozná nejaké proroctvo, tak prvé čo mu príde na um je práve rok 2012. Aký cieľ ale môže diabol mať s touto celosvetovou propagandou?

Myslím si, že niekoľko. V prvom rade ide o odvedenie pozornosti. Ak dokáže, aby sa človek zameral na klamstvo, potom mu pravda zostane zahalená. Diabol pozná biblické proroctvá veľmi dobre a jeho cieľom je odviesť pozornosť človeka od týchto proroctiev. Lebo práve tieto proroctvá ukazujú na finále existencie ľudstva, ale čo je pre neho najdôležitejšie, na jeho vlastný koniec. Takto to robil od počiatku. Ak sa mu podarí upriamiť pozornosť na fenomén 2012, ľudia nebudú schopní vidieť proroctvá Biblie. Odmaskovaný nepriateľ stráca svoju moc.

Ďalší motív je znevážiť pravé proroctvo. Sú ľudia, ktorí veria v proroctvá a sú ľudia, ktorí v proroctvá neveria. Diabol chce, aby človek radšej veril v to, že nejaký diabol neexistuje, než aby vedel, že diabol existuje a obrátil by sa k Bohu. Radšej chce, aby človek neveril v proroctvo, akoby veril a podľa toho by zariadil svoj život. Čo urobí? Pustí hoax. To je falošná správa. Potom aj tí, ktorí verili, prestanú. Biblia nazýva diabla otcom lži. Jeho prirodzenosť je klamať. Aj keď hovorí pravdu, klame! Jeho motív je oklamať. Ak sa mu nepodarí zmariť vieru ľudí v proroctvo, tak nech aspoň veria falošnému pororctvu.

Ďalším motívom je manipulovať ľudí strachom. Keď Boh hovorí k človeku skrze proroctvo, Jeho motív je láska. Ak to robí diabol, jeho motív je strach. V každom biblickom proroctve nachádzame nádej a Božiu starostlivú ruku, dokonca aj keď sa jedná o proroctvá spojené s utrpením a poslednými dňami. Boh zasľúbil, že posledné dni budú skrátené pre tých, ktorí ho milujú. Ak človek počuje proroctvo a hneď za tým posolstvo nádeje, vie sa rozhodnúť, ako s týmto naloží. Môže si povedať, že je to blud a nebude sa ním zaoberať alebo ho to privedie k hľadaniu odpovedí ohľadom Boha, stvorenia, zmyslu existencie atď. Má ale jasnú voľbu. Kdežto pri proroctvách typu 2012 človek nemá veľmi na výber – je to blud alebo musím sa báť. Žiadne riešenie, len neistota. A tak nastane zneváženie a odvedenie pozornosti aj toho pravého proroctva.

To určite nie sú všetky diablove postranné motívy. Ak je človek zmierený s Bohom, ak je pripravený postaviť sa pred súdnu stolicu Kristovu a vydať počet zo svojho života, tak nebude znepokojený takýmito „zaručenými“ proroctvami. Veríme, že Boh je vládca vesmíru a my sme v Jeho ruke.

Miro Tóth

Pridaj komentár