Ako ma Boh požehnal

Raz v zbore mi brat Štefan prorokoval, že budem požehnaná. Prijala som túto správu slovom „Amen“. Neskôr som na to úplne zabudla. Prišiel čas, keď som dostala ponuku presťahovať sa z bloku plného neprispôsobivých ľudí na piatom poschodí bez výťahu do bloku na prízemie, ale s podobnou situáciou. Veľmi som bojovala so sebou, či to prijať, alebo nie, ale Štefanove slová ma presvedčili,, že to je odrazový mostík do lepšej situácie. V jednu nedeľu brat Forest (Miro Tóth) vo svojej kázni hovoril o kroku viery a to ku mne hovorilo o mojom rozhodnutí. Mala som dobrý pocit z toho, že som urobila svoj krok viery. Keď som sa presťahovala, zistila som, že so zapnutím elektriny budú problémy. Navyše mi chýbal nábytok. Tak som večer pri sviečkach upratovala a spievala Bohu chvály.

Na druhý deň večer mi zavolala jedna známa, s ktorou som sa videla asi dva krát v živote a oznámila mi, že jej dcéra ma videla v televízií a chce nám pomôcť. Zverejnila môj príbeh na Facebooku a požiadala svojich priateľov o pomoc pre nás. S nadšením a ešte s väčšou radosťou som spievala chvály z plného hrdla. Ráno o trištvrte na deväť mi znovu volala, že všetky veci, ktoré potrebujeme už má, so slzami v očiach som ďakovala a vyvyšovala za to Pánovo meno. Boh oslávil svojej meno, keď sa dotkol sŕdc bohatých ľudí a tí ochotne a štedro otvárali svoje dlane, aj keď sme pre nich boli cudzí. Pán nám kompletne zariadil jedno izbový byt, obliekol a obul deti, daroval dcére pomôcky na strednú školu, požehnal potraviny a hygienu, zabezpečil nás finančne a poslal montérov do bytu. Navyše, keď sme boli bez elektriny, zapojil do pomoci nielen bratov a sestry zo zboru, ale aj 83 ročnú ženu, ktorá nám varila, občas vyprala a vyžehlila.

Boh je úžasný, že dáva ľuďom silu a moc v každom veku, aby sa postaral o svoje deti. Aby sa naplnilo zasľúbenie: „Všetko, o čo prosíte v mojom mene, dostanete.“

Viac ako tri týždne som bola bez elektriny, ale celý čas som chválila Krista, lebo On je toho hodný. Aj keď táto situácia bola pre nás všetkých ťažká, čo sú tri týždne v tme oproti zahynutiu v nej? Navždy sme vykúpení z večnej tmy skrze Krista a za to Mu patrí chvála.

Haleluja, buďte požehnaní aj vy.

sestra Denisa

Pridaj komentár