Daj a bude ti dané…

Lukáš 6:38  Dávajte a bude vám dané. Mieru dobrú, natlačenú, natrasenú a vrchom nasypanú dajú vám do lona; lebo akou mierou meriate, takou vám bude namerané.

Každý z nás má rád prijímať darčeky. Naučili sme sa ich prijímať. Od malička, keď sme boli deti, tak nás rodičia každé narodeniny, Vianoce, meniny obdarovávali. Vybudovali v nás zvyk, očakávanie daru. Keď nás niekto obdaruje, tak nás to poteší.

Ježiš povedal, že je požehnanejšie dávať, ako brať. Viac požehnania človek prijme keď dáva dar, ako keď prijíma dar. My sme požehnaní Otcovým darom, Kristom, ale o to viac je On požehnaný zo svojho dávania. Preto nás vyzýva, aby sme dávali, lebo vie, že za týmto leží požehnanie. Ak človek len prijíma a vôbec nedáva, požehnanie sa stráca.

Konzum, ktorý je dnes všadeprítomný, dokonca aj v našom rozmýšľaní o Božom požehnaní, nám chce nahovoriť, že požehnanie je vtedy, keď prijímam, prijímam a prijímam. Boh ale hovorí dávaj, dávaj a dávaj. Nehovorí len o materiálnych statkoch a peniazoch. Nie len… Dávať môžme lásku, môžme rozdávať úsmev a povzbudenie, môžme šíriť okolo seba dobrú náladu, dobrý postoj k životu. Dávať znamená aj podať pomocnú ruku alebo prejaviť záujem o pocity druhého človeka.

Častokrát čakáme, kedy nás niekto povzbudí, kedy sa na nás niekto usmeje, kedy mne niekto pomôže alebo sa ma spýta ako sa mám. Daj a bude ti dané. Urob vo viere tento krok práve tam, kde cítiš najväčší nedostatok. Rozhodni sa darovať úsmev a uvidíš, že ľudia sa budú na teba usmievať. Rozhodni sa darovať povzbudenie a uvidíš, že ťa ľudia povzbudia. Daj to, čo najviac potrebuješ a Boh ti dá to, čo najviac potrebuješ.

„Otče, nauč ma dávať. Nechcem len prijímať a nikdy nemať dosť, ale chcem dávať tvoju lásku, povzbudenie, nádej ľuďom okolo mňa.“

0 Replies to “Daj a bude ti dané…”

  1. Leonard Horváth

    Amen… ak si myslíme, že ušetríme, ak budeme len všetko držať, a nebudeme dávať, ani nám to nepomôže… Môj názor je, že ak nemáš peniaze ďakuj Pánovi za to, že sa o teba postará, pretože to zasľúbil. Ak nemáš, resp. necítiš lásku, skús ju dať svojim blížnym – bratom, sestrám, rodine doma, v práci – aspoň trochu… možno sa pýtaš ako mám dať to, čo nemám? TY to máš!!! Božia láska je nám rozliata cez Ducha Svätého v srdciach… uver v to, a daj!!! Maranatha

Pridaj komentár